VirtualSoaring: 15. výročie!

S potešením oznamujeme, že tento rok si pripomíname pätnáste výročie založenia našej webovej komunity pre nadšencov virtuálneho plachtárstva! Posledných 15 rokov zdieľame našu vášeň pre vetrone v simulátoroch Condor 1 & Condor 2 – učíme sa jeden od druhého a spolu sa popri tom zabávame.

15 years of Virtualsoaring

Bola to úžasná cesta, odkedy sme spustili našu doménu/webovú stránku v júni 2008. Z malej skupiny nadšencov sme sa rozrástli na rozmanitú komunitu pilotov z celého sveta. Zorganizovali sme nespočetné množstvo súťaží a eventov, aby sme si otestovali naše schopnosti a užili si krásu virtuálneho neba Condor simulátora. Podporili sme tiež vývoj nového softvéru a obsahu pre naše hobby - virtuálne plachtárstvo.

Od spomínaného roku 2008 sme zorganizovali (a súťaže sú hlavnou aktivitou VirtualSoaring.eu) celkovo viac ako 60 virtuálnych súťaží v simulátore Condor — Bohemia Cup, Beskydy Gliding Cup, Fatra Gliding Cup, CondorWorld Medlánky Cup, Xmas Cup (každé Vianoce od roku 2008 bez prestávky), Alpen Pokal, ZoborGlide, Praděd Gliding, Raven Competition a mnoho ďalších podujatí za ostatných 15 rokov.


Aj naše non-stop 24/7 servery bežia nepretržite už viac ako 10 rokov. Zaujímavá informácia: od uvedenia Condor 2 (jar 2018) sme nalietali podľa štatistiky z DSHelpera dokopy viac ako štyri a pol milióna kilometrov v taskoch na všetkých našich serveroch.


Už dlho sa tiež staráme o to, aby si naši virtuálni piloti mohli medzi sebou "pokecať" počas dlhých súťažných taskov — náš server VirtualSoaring TeamSpeak3 má viac ako 1000 registrovaných používateľov z celého sveta.

Sme veľmi radi, že môžeme spolu s vami všetkými osláviť naše 15. výročie. Sme hrdí na to, čo sme spolu dosiahli a sme vďační za vašu podporu a účasť na súťažiach. Tešíme sa na ďalšie spoločné "poletovanie" a na ďalšie spoločné zážitky.


Ďakujeme vám všetkým, že ste tak dlho súčasťou našej komunity Virtual Soaring!

15 years of Virtualsoaring

Sieň slávy: Naši darcovia

V "condoráckej" SEZÓNE 2023/24 si vážime FINANČNÚ PODPORU od týchto milých pilotov: Norbert Kiss (CN), Lubomír Faitz (LFM), Roman Podešva (R), Tomáš Brotánek (TBC), Martin Dvořák (BW), Piotr Raczynski (PIT), Helmut Künne (F9), Miro Kučera (MK7), Jiří Němeček (N31), Jan Nyč (JN) & Miloš "Cadfael" Koch (MK). Srdečné poďakovanie všetkým našim priateľom! Ak máte radi prácu, ktorú pre vás robíme, neváhajte nás podporiť aj Vy pomocou platobného systému PayPal. Ďakujeme!

PODPORTE NÁS (PayPal)